top of page

št 04. 8.

|

Žilina

Montessori aktivity

„Nikdy nepomáhajte dieťaťu s úlohou, pri ktorej cíti, že môže uspieť samo.“Maria Montessori

Registration is closed
See other events
Montessori aktivity
Montessori aktivity

Čas a Miesto

04. 8. 2022, 9:30

Žilina, Saleziánska 4, 010 77 Žilina, Slovakia

O kurze

Dieťa je nepopísaná tabuľa a každé má v sebe niečo jedinečné. Samo určuje ako, kedy a čím sa nechá od svojho okolia ovplyvniť. Dospelí sú iba jeho sprievodcami. Vyberá si, čomu sa chce v danej chvíli venovať. To je jeden z mála základných princípov Montessori výučby, ktorú už pred sto rokmi vymyslela a uviedla do praxe talianska pedagogička a psychiatrička Maria Montessori.   Cieľ stretnutí: Prirodzený vývin  a sebauvedomenie  všetkých detí v ranom veku    Vďaka hravým metódam a používaniu špeciálnych výukových pomôcok - Montessori materiálov deti zapoja hneď niekoľko zmyslových vnemov naraz a nové informácie si tak lepšie osvoja.  Celý prístup vedie k prirodzenému vývinu  detí od raného veku, nie však na úkor svojho okolia. Deti sa učia sebauvedomeniu a vzájomnej úcte jeden k druhému.

Maximálny počet detí na skupine je päť (v sprievode jedného zákonného zástupcu)

Montessori aktivity sú určené deťom vo veku od 1 až do 3 a pol roka.  Toto rozmedzie je však iba orientačné, záleží na aktuálnej vývinovej úrovni dieťaťa.

Montessori hodiny prebiehajú v priestoroch CVI Žilina.

Príspevok na materiál: 5eur

Montessori aktivity bude viesť Mgr. Zuzana Mihálik, ktorá sa v oblasti vzdelávania pohybuje už viac ako osemnásť rokov, a hoci sa dnes venuje sociálnej práci, má bohaté skúsenosti ako pedagóg v triedach batoliat a predškolských detí. V Prahe navštevovala kurz s Patriciou Wallner pre prácu s deťmi od narodenia do troch rokov (Assistants to Infancy), v Oslo potom ďalšie kurzy a školenia pre prácu s deťmi od troch do šiestich rokov (Primary). V Oslo pracovala aj ako leader v materskej škole. Prácu s deťmi vníma ako proces vzájomného obohacovania a ich vzdelávanie je pre ňu jednou z foriem služby spoločnosti. Váži si individuálny prístup, rešpekt a lásku, ktorú Montessori metóda deťom ponúka.

Zdieľajte

bottom of page